Maszyny uprawowe to jedne z podstawowych maszyn wykorzystywanych do prac w gospodarstwie. Tego rodzaju sprzęt wykorzystujemy prawie na każdym etapie prac rolnych. Uprawa gleby takim narzędziami poprawia jej strukturę oraz stwarza roślinom lepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Do najczęściej wykorzystywanych maszyn uprawowych zalicza się agregaty, brony uprawowe, pługi, kultywatory czy siewniki. Maszyny uprawowe marki New Holland stworzono z myślą o rolnikach i pracy, jaką wykonują na co dzień. Jaki osprzęt możemy wybrać do swojego gospodarstwa?
Marka New Holland stworzyła gamę pługów, mając na uwadze indywidualne potrzeby klientów. Zastosowany w tych pługach modułowy system składa się z przykręcanych, a nie przyspawanych do ramy modułów, co zwiększa elastyczność zastosowań.
Gama pługów New Holland ze zmienną szerokością roboczą obejmuje trzy różne serie: standardową – PM V, do ciężkich warunków – PH V oraz serię do bardzo ciężkich warunków roboczych – PX V. Cała gama pługów dostępna jest w kilku rozmiarach, od trzech do pięciu skib, pozwalających dostosować je konkretnych wymogów. Wersja do modelu PX V może być siedmioskibowa. Dostępne modele występują z zabezpieczeniem przeciw-kamieniom śrubowym lub dla użytkowników pracujących na silnie zakamienionych glebach zabezpieczeniem hydraulicznym typu non-stop.
Gama zawieszanych obracalnych pługów New Holland dzieli się na trzy serie:
Dostępna w szeregu rozmiarów od trzech po cztery, pięć i sześć skib. W standardzie wyposażone w śrubowe zabezpieczenie przed kamieniami. Dla użytkowników pracujących na silnie zakamienionych glebach lub wolących pozostawać w kabinie, dostępne jest opcjonalne hydrauliczne zabezpieczenie przed kamieniami. Wszystkie trzy serie mają stałą szerokość roboczą.
Kultywatory mogą pracować z precyzyjną głębokością roboczą ze względu na brak sił zewnętrznych przenoszonych na narzędzie przez ciągnik. Dwa duże koła transportowe ułatwiają transport drogowy, sprawiając że jazda jest bardziej płynna oraz wspomagają redukcję ubijania gleby i powstawania kolein podczas zawracania na uwrociach.
Seria trzech modeli kultywatorów ścierniskowych została zaprojektowana do pracy w różnych warunkach glebowych. Seria ST, dostępna jest w szerokościach roboczych trzy i cztery metry, sztywnej lub składanej hydraulicznie z zabezpieczeniem przeciw-kamieniom na kołek ścinany lub sprężynowym typu non-stop. Środkowa seria ST C posiada zęby w kształcie litery C, poprawiające wydajność kultywacji i występuje w trzech wariantach – z ramą sztywną, składaną hydraulicznie lub składaną hydraulicznie z podwoziem. Seria pięciu modeli oferuje szerokości robocze od trzech do siedmiu metrów z zabezpieczeniem jak w poprzednim modelu. Seria pięciu modeli STX V ultra wysokowydajnych kultywatorów ścierniskowych STX V może być dostosowana do pracy w najcięższych warunkach ścierniskowych. Dostępna w szerokościach roboczych od trzech do siedmiu metrów, z wibrującymi zębami, które skutecznie mieszają pozostałości, przyspieszając proces ich rozkładu. Modele tej serii dostępne są w wersji sztywnej, składanej hydraulicznie lub składanej hydraulicznie z podwoziem.
Dobrze przygotowana gleba ma duże znaczenie dla kolejnych zbiorów, dlatego też niezwykle istotne jest jej właściwe przygotowanie. Seria kultywatorów uprawowych
New Holland została tak zaprojektowana tak, by zapewnić możliwie najlepsze warunki. SBL V, najniższa seria kultywatorów uprawowych, dostępna jest w wersji sztywnej i składanej hydraulicznie, w szerokościach roboczych od 2,5 do 6,7 metra. Do wyboru mamy tu zęby S lub SQ, a w Serii SBM V oferujemy zęby typu: S, SQ, SS i VTM, co pozwala precyzyjnie dopasować maszynę do wymagań eksploatacyjnych glebowych. Wszystkie modele, dostępne w szerokościach roboczych 6,5 oraz 8,3 metra, wyposażone zostały standardowo w technologię składania hydraulicznego.
Seria SGX wysokowydajnych kultywatorów uprawowych, zaprojektowanych do uprawy roli, dostępna jest w szerokościach roboczych od 5,4 do 7,9 metra. Seria o konstrukcji składanej hydraulicznie ułatwi pracę nawet w najbardziej wymagających warunkach.
Duża rodzina glebogryzarek New Holland została zaprojektowana z myślą o dostarczeniu idealnej maszyny do każdego zadania. RVL to seria lekkich glebogryzarek o szerokościach roboczych od 1 do 1,5 metra, wyposażonych w skrzynie jedno- i wielostopniowe. Oferujemy możliwość wyboru między standardowym napędem łańcuchowym a opcjonalnym napędem przekładniowym, oferującym jeszcze większą trwałość. RVM to seria średnich glebogryzarek, idealnych do zastosowań premiujących elastyczność. Oferujemy maszyny o szerokościach roboczych od 1,3 do 2,05 metra. Zarówno ze standardowym napędem łańcuchowym, jak również i opcjonalnym napędem przekładniowym, ze skrzynią jedno- i czterostopniową.
Seria RVH to wysokowydajne glebogryzarki dostępne w szerokościach roboczych od 1,1 do 3,05 metra. Wyposażone, podobnie jak serie RVL i RVM w standardowy napęd łańcuchowy. Oprócz tego w opcji jest napęd przekładniowy, sprzężony ze skrzynią przekładniową jedno lub czterostopniową. Klientom poszukującym najszerszych glebogryzarek polecamy serię wysokowydajnych glebogryzarek RVX, zapewniających wyjątkową wydajność pracy, dostępnych w szerokościach roboczych od 2,05 do 3,55 metra. Dostępne ze standardowym napędem przekładniowym i skrzynią czterostopniową maszyny polecamy klientom potrzebującym najwyższej wydajności.
Seria RVH to wysokowydajne glebogryzarki dostępne w szerokościach roboczych od 1,1 do 3,05 metra. Wyposażone, podobnie jak serie RVL i RVM w standardowy napęd łańcuchowy. Dodatkowo w opcji jest napęd przekładniowy, sprzężony ze skrzynią przekładniową jedno lub czterostopniową. Klientom poszukującym najszerszych glebogryzarek polecamy serię wysokowydajnych glebogryzarek RVX, zapewniających wyjątkową wydajność pracy, dostępnych w szerokościach roboczych od 2,05 do 3,55 metra. Dostępne ze standardowym napędem przekładniowym i skrzynią czterostopniową maszyny polecamy klientom potrzebującym najwyższej wydajności.
Klienci, którzy doświadczają ciężkich mrozów, wybiorą zaprojektowaną specjalnie dla nich serię Rotalabour. Precyzyjnie zaprojektowane ostrza opracowano z myślą o dużej wydajności w zimnych strefach, z jednoczesnym ograniczeniem zapotrzebowania na moc. RLX to seria maszyn zaprojektowanych na ekstremalnie ciężkie warunki, wyposażonych standardowo w napęd z przekładnią trzystopniową. Wybór przełożenia dokonujemy za pomocą dźwigni zmiany biegów, dostosowując prędkość wirnika do panujących warunków glebowych. Rozwiązanie to zapewnia nadzwyczajną wydajność i oszczędność paliwa. Dostępne są modele w szerokościach roboczych od 2,55 do 3,55 metra.
Reasumując, jeśli nurtują Was kwestie dotyczące wyboru maszyn rolniczych to zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze.