Azot na start to jeden z kluczowych składników pokarmowych roślin. Wpływa na plonotwórczość. Jak ustalić dawkę startową tego pierwiastka? Więcej przeczytasz w artykule poniżej.
Rzepak ozimy jest rośliną o bardzo dużych wymaganiach pokarmowych. W jego uprawie najważniejszą kwestią jest zapewnienie roślinom już jesienią optymalnych warunków do rozwoju, ponieważ to właśnie wtedy rzepak tworzy podwaliny plonu. Chodzi nie tylko o staranne przygotowanie gleby do siewu i ochronę łanu, ale także zapewnienie wystarczającej ilości makro- i mikroskładników. W efekcie odpowiednio rozwinięty rzepak przed zimowym sezonem powinien wytworzyć rozetę 8-12 liści. Ponadto, szyjka korzeniowa powinna mieć grubość przynajmniej 10-12 mm (istotne, aby nie była wyniesiona) a także głęboki i rozległy system korzeniowy.
Źródło: Grupa Azoty
Jesteś zainteresowany zakupem nawozów lub środków ochrony roślin? Nie wiesz, jakie produkty zastosować na swoje uprawy? Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.
Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Środki ochrony roślin mogą nabywać jedynie osoby pełnoletnie oraz – w przypadku środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych – osoby, które posiadają kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin, zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin (Tekst jedn. Dz.U. z 2023 poz. 340 z późn. zm.), w tym osoby, które ukończyły szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin.